Youngtimery, auta klasyczne jako samochody inwestycyjne – dlaczego warto?

Sprawdzanie aut na zamówienie, youngtimerów, staje się coraz bardziej popularne. To nie tylko sposób na spełnienie marzeń każdego fana motoryzacji, ale przede wszystkim… inwestycja, która już po kilku latach może się zwrócić. Dlatego zobacz, co sprawia, że youngtimery na sprzedaż cieszą się coraz większą popularnością i jednocześnie coraz trudniej je zdobyć.

Youngtimery z Japonii – czy warto?

Czym są youngtimery? To klasyczne auta, w których zastosowane technologie znacząco różnią się od tych, które obecnie są wykorzystywane. Najczęściej tym terminem określane są modele z minimum piętnastoletnim stażem, aczkolwiek zwykle brane pod uwagę są auta wyprodukowane w latach 80. i 90. XX w.

Po co je kupować? Z dwóch powodów. Jeden z nich znany jest każdemu amatorowi klasycznej motoryzacji – popularne youngtimery są stylowe, doskonale wykonane i wyposażone, od razu przykuwają wzrok na drodze. Podsumowując – są spełnieniem skrytych marzeń każdego fana samochodowego, który nie może pozwolić sobie na zakup auta zabytkowego, oldtimera.

No właśnie, bo drugą kwestią, nie bez znaczenia, jest ich cena. Ta oczywiście będzie uzależniona od konkretnej marki i modelu pojazdu, jego wyposażenia oraz stanu mechanicznego i wizualnego, jednak z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że będą one po prostu tańsze, niż ich starsi poprzednicy. A jednocześnie szybko zyskują na wartości, co sprawia, że o ile tylko będą utrzymywane w odpowiedni sposób w kolejnych latach, mogą zostać sprzedane z niemałym zyskiem.

A jak je kupić tak, aby było to z korzyścią dla portfela? Warto zdecydować się na import aut z Japonii. Na czym to polega?

Na czym polega sprowadzanie aut z Japonii?

Sprawa jest tak naprawdę bardzo prosta. Wystarczy, że zgłosisz się do nas, a my sprowadzimy dla ciebie klasyczne samochody z Japonii. Jak to się odbywa? Przedstawiasz swoje wymagania, oczekiwania oraz budżet. To daje początek niestrudzonym poszukiwaniom, aby znaleźć model w jak najlepszym stanie i jak najkorzystniejszej cenie.

Gdy uda się znaleźć pojazd, który spełnia twoje wymagania, zewnętrza firma, do której się zgłosisz (czyli my), zajmuje się sprowadzeniem pojazdu, dopełnieniem wszystkim formalności. Jeśli jest taka potrzeba i chcesz skorzystać z tej usługi, możesz zamówić także jego renowację, naprawę oraz czyszczenie. Ostateczny efekt jest taki, że przy minimum wysiłku z twojej strony, stajesz się posiadaczem wymarzonego samochodu.

A czemu akurat auta z Japonii, a nie z polskiego czy europejskiego rynku wtórnego? To bardzo proste. Dlatego, że pojazdy pochodzące z tego kraju zwykle są w najlepszym stanie technicznym oraz… posiadają wyjątkowo niski przebieg. I nie jest on wynikiem żadnych nieuczciwych kombinacji, tylko tego, że Japończycy często kupują europejskie pojazdy nie po to, aby nimi jeździć, lecz dla podkreślenia statusu społecznego.

W jakie youngtimery warto zainwestować?

Jeśli traktujesz youngtimery jako inwestycję, musisz poważnie zastanowić się, które modele są warte zakupu – tu nie ma miejsca na sentymenty. Trzeba raczej przekalkulować, w przypadku których pojazdów można liczyć na znaczący wzrost wartości.

Raczej nie będziemy oryginalni, pisząc, że warto pomyśleć o Mercedesach, a szczególnie o modelu w126 500 SEL, 560 SEC w126 oraz SL320 R129. Znawca motoryzacji nie pogardzi również BMW 535i E34 czy takimi klasykami jak… Porsche 911 bądź Ford Mustang. Łaskawym wzrokiem warto też spojrzeć na dwa modele Alfy Romeo – GTV i Spider. Co by tu nie mówić o tej włoskiej marce, jej pojazdy sprawiają, że nie chce się od nich oderwać wzroku. I na koniec jeszcze coś z polskiego podwórka, czyli Polonez, Syrena czy Fiat 125p. W tym wypadku, aby auto mogło stanowić inwestycję, trzeba znaleźć wersję w idealnym stanie.

Skontaktuj się z nami

Biuro w Polsce

  • RICHTER Polska
  • ul. Gliwicka 41
  • 44-171 Taciszów

Rozmawiamy po polsku, angielsku i niemiecku