Proces zamówienia

Jeśli zawsze Ci się wydawało, że piękne samochody są dostępne dla wybranych, to… na szczęście tylko Ci się wydawało. Opisz nam swoje marzenie, a my je zrealizujemy. Po prostu.

Krok 1

Specyfikacja

To, czego od Ciebie potrzebujemy, to podanie oczekiwanych parametrów poszukiwanego samochodu: marki, modelu, rocznika, wersji wyposażenia, przebiegu, bez względu na to, czy poszukiwany samochód jest oldtimerem, youngtimerem, egzotykiem, czy jakimkolwiek innym pojazdem. Ważne jest także określenie Twojego budżetu. Przy planowaniu budżetu może być pomocny kalkulator kosztów sprowadzenia auta z Japonii. Dzięki temu znajdziemy dla Ciebie dokładnie taki samochód, o jakim marzysz

Krok 2

Research

Pora na nas. Proces poszukiwania samochodu idealnie odpowiadającego Twoim oczekiwaniom może być żmudny, ale zaufaj nam – warto poczekać. W tej branży okazje trafiają się rzadko, a „okazje” niestety zbyt często. Dlatego pozwól nam uruchomić wszystkie kontakty i czekaj cierpliwie. Deser zawsze jest dopiero po obiedzie. Na tym etapie sprawdzamy również, czy w podanym przez Ciebie budżecie jesteśmy w stanie kupić, sprowadzić i przygotować do rejestracji wskazany samochód z rynku japońskiego. Jeśli nie, poinformujemy Cię o tym, podając jednocześnie, o ile powinieneś zwiększyć zakładany budżet.

Krok 3

Umowa

Gdy będziemy już pewni, że w założonym budżecie uda się znaleźć poszukiwane przez Ciebie auto, podpiszemy umowę i poprosimy Cię o wpłatę zaliczki. To da nam podstawę do dalszego działania i umożliwi szybki zakup samochodu.

Krok 4

Zakup

Jeśli znalezione przez nas auto będzie w 100% odpowiadać Twojej specyfikacji, podejmiemy próbę jego natychmiastowego zakupu, aby nie przegapić okazji. W przeciwnym razie skonsultujemy z Tobą pojawiające się rozbieżności, np. w kwestii przebiegu, koloru czy wyposażenia. Pokażemy zdjęcia, przedstawimy historię i ostateczną cenę danego egzemplarza. Ty podejmiesz decyzję, czy mamy walczyć o zakup tego auta na aukcji w Japonii.

Krok 5

Wpłata

Po tym, jak już uda nam się zakupić samochód, wpłacasz pozostałą część ustalonego budżetu, a my rozpoczynamy procedurę bezpiecznego sprowadzenia auta do kraju.

Krok 6

Transport

W zależności od tego, na której japońskiej aukcji został zakupiony Twój samochód, jego import z Japonii do kraju może potrwać od kilku do kilkunastu tygodni. Oczywiście zadbamy o profesjonalne zabezpieczenie auta.

Krok 7

Tłumaczenie dokumentów

Tłumaczenie dokumentów jest niezbędne, abyś mógł zarejestrować Twój samochód w Polsce. Sprowadzenie auta z Japonii wiąże się ze sporą liczbą potrzebnych dokumentów. Przed odbiorem Twojego wymarzonego auta, nasz zespół przygotuje dla Ciebie kompletną dokumentację wraz z tłumaczeniami z języka japońskiego.

Krok 8 (opcjonalny)

Renowacja / Detailing

Jeśli chcesz odebrać samochód w idealnym stanie technicznym i wizualnym, możesz zlecić nam przeprowadzenie profesjonalnej renowacji, wraz z detailingiem wnętrza i karoserii. Dbamy o każdy szczegół, bo takie wyznajemy wartości. To detale odróżniają profesjonalną renowację od zwykłej odbudowy.

Krok 9

Odbiór samochodu

Wielka chwila! Twoje marzenie właśnie się spełniło. Odbierzesz kluczyki i komplet dokumentów do swojego nowego (choć często nie takiego młodego) samochodu. Chcąc abyś cieszył się w 100% z dokonanego zakupu, na Twoje życzenie samochód dostarczymy Ci w dowolnie wybrane przez Ciebie miejsce w Europie. Zrobimy sobie pamiątkowe zdjęcie i pomachamy Ci na pożegnanie. Szerokiej drogi!

Znajdziemy samochód Twoich marzeń!

Marka RICHTER powstała po to, aby pomagać w realizacji marzeń o posiadaniu wyjątkowego samochodu. Skontaktuj się z nami.