najczęściej zadawane pytania

Czas transportu zależy od miejsca, w którym zostanie zakupiony samochód, oraz do jakiego miejsca docelowego zmierza. Jeśli nie natrafimy na żadne opóźnienia ze strony przewoźników, to pojazd z Japonii powinien trafić do Europy w okolicach 2-3 miesięcy, ze Stanów Zjednoczonych również w okolicach 2-3 miesięcy, a ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich około 1-2 miesięcy.

W świeżo sprowadzonych samochodach zawsze polecamy przeprowadzanie serwisu filtrowo-olejowego. Dodatkowo, w starszych samochodach do wymiany będą zapewne wszystkie elementy gumowe, opony również. W nowszych natomiast sam serwis powinien wystarczy o ile samochód został zakupiony w dobrym stanie technicznym i wizualnym. Zdarza się, że po sprowadzeniu samochodu z innego kontynentu, będą wymagane przeróbki potrzebne do przystosowania pojazdu do ruchu (najczęściej zmiana świateł).  Z przyjemnością zarekomendujemy współpracujące serwisy, w których możliwe będzie wykonanie wszelkich wymaganych prac. Koszty jakie trzeba z tego powodu ponieść są bardzo zależne od modelu samochodu i mogą wynosić od $100 do nawet kilku tysięcy USD. Trzeba również pamiętać, że w samochodach używanych do wymiany mogą być części eksploatacyjne takie jak: zawieszenie czy hamulce.

Zawsze staramy się uświadamiać naszym Klientom, że samochód używany nigdy nie będzie samochodem nowym. W takim aucie zawsze zdarzą się drobne rzeczy do poprawy, drobne ryski czy przetarcia. Jeżeli auto ma znaczący przebieg i lata to środek również może wymagać delikatnego odświeżenia. To wszystko trzeba mieć na uwadze kupując auto używane.

Każdorazowo przeprowadzamy dokładne oględziny samochodu z naszymi inspektorami robiąc pomiary grubości lakieru, sesję zdjęciową czy też dokładną weryfikację stanu technicznego i dokumentacji samochodu. Natomiast samochody sprzedawane w domach aukcyjnych, z których również korzystamy, mają dołączane restrykcyjne karty aukcyjne z precyzyjnie określonym stanem technicznym konkretnego modelu, ale aby mieć pewność, że pojazd spełnia oczekiwania potencjalnego kupującego, zlecamy naszym inspektorom na miejscu, osobną, dokładną inspekcję techniczną wraz z dokumentacją zdjęciową i pomiarem grubości lakieru tak jak ma to miejsce w przypadku zakupów samochodów z rynku. Dzięki takiemu indywidualnemu podejściu, nie musimy obawiać się „kota w worku”.

Proces importu składa się z 6 kroków:

  • Doradztwo i umowa wstępna
  • Research
  • Wycena i akceptacja
  • Podpisanie głównej umowy
  • Sprowadzenie samochodu
  • Dostawa

Jeśli wybrany samochód zostanie zakupiony i domkniemy formalności transakcji, pobieramy standardową prowizję w wysokości $1000 netto. Nie tworzymy żadnych dodatkowych opłat ani ukrytych kosztów.

Marka Richter Motors istnieje od 2009 roku. Od tego czasu mieliśmy przyjemność współpracować z ponad 1000 zadowolonych klientów.

Samochody, które posiadamy w bezpośredniej sprzedaży, można znaleźć pod linkiem: https://richtermotors.otomoto.pl/inventory. Zaznaczamy jednak, że dostępne pojazdy są w ciągłej rotacji, więc zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi doradcami, którzy przedstawią wszystkie dostępne opcje.
Naszym głównym celem jest sprowadzanie samochodów bezpośrednio pod wymagania klienta.

Czas oczekiwania na wymarzony samochód jest zależny od wielu czynników, takich jak czas poświęcony na poszukiwanie odpowiedniego egzemplarza, czas transportu (najczęściej morskiego), czas na przeprowadzenie formalności i dostawy pod dom Klienta.
Przeważnie jednak, jeśli po drodze nie napotkamy niezależnych od nas opóźnień, zakładamy od 1 do 4 miesięcy od pierwszej rozmowy z naszym doradcą, do przekazania gotowego samochodu nowemu właścicielowi.

Tak, jeśli potencjalny kupujący jest zainteresowany tego typu pojazdami, jesteśmy w stanie sprowadzić samochód z przeszłością wypadkową.

Nie! Ostateczną decyzję zakupową podejmujemy jedynie po wykonaniu dokładnej inspekcji samochodu przez naszego pracownika, który znajduje się na miejscu wybranej aukcji.

Każdy samochód oferowany na aukcji, przed przyjęciem do domu aukcyjnego otrzymuje ocenę i odpowiadającą mu kartę aukcyjną z wyszczególnionymi wszelkimi wadami mechanicznymi i wizualnymi. Nie mamy co prawda możliwości wykonania jazdy próbnej przed zakupem samochodu, jednak nasz pracownik często wyłapuje potencjalne problemy techniczne podczas oględzin. Jeśli mimo wszystko zaraz po zakupie w domu aukcyjnym okaże się, że pojazd odbiega od przedstawionego opisu, istnieje możliwość jego zwrotu do 48 godzin po zakończeniu aukcji. Co więcej, sprzedaż z wadą ukrytą jest przestępstwem i podlega wysokim karom w Japonii, przez co sami sprzedający za wszelką cenę starają się nie dopuszczać do podobnych sytuacji. Zaznaczamy jednak, że jest to możliwe i nie mamy na to wpływu.

W tej chwili nie oferujemy importu i sprzedaży motocykli, jednak z uwagi na wysokie zainteresowanie tego typu usługami, staramy się dobrze poznać wymagania rynków, kwestie prawne oraz wszystkie koszty z tym związane i w najbliższym czasie mamy nadzieję dołączyć motocykle do naszego portfolio sprzedażowego.

Porozmawiajmy! Najwyższy czas spełnić Twoje marzenie

Now or never

Umów rozmowę z doradcą

Rozmawiamy po polsku, angielsku i niemiecku

    Administratorem Twoich danych jest Richter Motors. Kliknij i dowiedz się więcej o przetwarzaniu Twoich danych osobowych.