Dlaczego auta z Japonii? Zalety importu samochodów z Japonii

Jeszcze do niedawna Polacy koncentrowali się na sprowadzaniu aut głównie z Niemiec lub USA. Okazuje się jednak, że coraz większą popularnością cieszą się samochody z Japonii i nie zawsze muszą być one azjatyckich marek. Czy jednak taki import się opłaca? Dlaczego warto sprowadzać auta z Japonii?

Auta z Japonii – czy warto?

Sprowadzanie aut z Japonii ma swoich zwolenników z kilku powodów. Chociaż w Kraju Kwitnącej Wiśni obowiązuje ruch lewostronny, importerzy nie mają żadnych problemów ze znalezieniem wymarzonego modelu samochodu z kierownicą po lewej stronie. W Japonii posiadanie samochodu w wersji europejskiej może być wyznacznikiem luksusu. Po transporcie pojazdu do Polski nie trzeba więc stosować żadnych przekładek, ingerować w konstrukcję auta itp. Wystarczy samochód odnowić, wykonać ewentualne naprawy i można nim od razu jeździć.

Japończycy to osoby, które cenią sobie uczciwość. Oznacza to, że będzie im zależało na tym, aby cały proces sprzedaży przebiegł rzetelnie. Widoczne to będzie już w samym ogłoszeniu. Japończycy nie będą ukrywać ewentualnych usterek, wręcz dokładnie je opiszą.

Sprowadzanie auta z Japonii opłacalne jest również ze względu na stan pojazdu. Samochody użytkowane przez Japończyków są przeważnie lepiej zadbane niż pojazdy europejskie. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że mieszkańcy wielkich miast w Japonii mogą pochwalić się bogato rozwiniętą siecią metra. Na co dzień większość Azjatów wybiera właśnie ten środek transportu. Samochody są użytkowane głównie w weekendy i to na rekreacyjne przejażdżki. Sprowadzając więc auta z Japonii, można otrzymać zadbany pojazd z niewielkim przebiegiem.

Japończycy kochają gadżety i wszelkiego rodzaju ulepszenia. Sprowadzane samochody mogą być wyposażone w dobrej jakości elektronikę w środku, ale też niektóre modele poddawane są tuningom. Bywa, że przez takie udoskonalenia auto może tracić na estetyce, jednak zawsze można próbować przywrócić je do podstawowej wersji.

Jakie auta sprowadzać z Japonii?

Z Japonii sprowadzić samochody wielu marek. Dotyczy to zarówno starszych roczników, jak i nowszych. Spore jest zainteresowanie youngtimerami oraz autami klasycznymi z Japonii. Wśród chętnie wybieranych pojazdów wymienia się modele Porsche i Lexus. Miłośnicy niemieckich samochodów również znajdą coś dla siebie, wiele jest zadbanych BMW lub mercedesów z Japonii.

Jak kupować auta z Japonii?

Import auta z Azji wiąże się z wieloma formalnościami. Najczęściej zastanawiamy się, jakie opłaty pojawią się przy sprowadzaniu samochodu z Japonii. Warto w tym przypadku skorzystać z firm, które pośredniczą w takim zakupie. Szukają one pojazdu, który chcielibyśmy mieć, biorą pod uwagę ustalony budżet i oczekiwania względem parametrów czy wyglądu. Jeśli taki samochód się znajdzie, firma ta zajmuje się wszelkimi formalnościami, w tym również transportem auta do Polski. Klient przeważnie nie musi się martwić nawet o dokumenty w obcym języku, ponieważ zostaną one przetłumaczone. Niektóre firmy oferują również renowację i detailing sprowadzonych samochodów, aby po odebraniu były one atrakcyjne pod względem wizualnym.

Skontaktuj się z nami

Biuro w Polsce

  • RICHTER Polska
  • ul. Gliwicka 41
  • 44-171 Taciszów

Rozmawiamy po polsku, angielsku i niemiecku